«Ինչու՞ են դանդաղում Գյումրու ասֆալտապատման աշխատանքները»
—————————————
ℹ16 կմ կամ 37 փողոց է նորոգվելու Գյումրու ամենամեծ՝ «Անի» թաղամասում և 1300 լուսատու է արդիականացվելու։ Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը ընդհանուր 4 մլն եվրո է տրամադրել «Անի» թաղամասի փողոցների հիմնանորոգման ու լուսավորության համար։
📌Գյումրեցիները բողոքում են՝ արևային օրերին փոշին, անձրևներին ցեխը քաղաքում խնդիրներ են ստեղծում թե հետիոտների, թե վարորդների համար։
Կառավարությունը ֆինանսավորու՞մ, Գյումրու համայնքապետարանը դանդաղեցնու՞մ է ասֆալտապատման աշխատանքը, թե այլ խնդիրներ կան կապված այս թեմայի հետ։
📌Նշենք որ Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի կողմից իրականացվող «Գյումրի քաղաքի զբոսաշրջության ենթակառուցվածքների և ճանապարհների վերակառուցում» ծրագրի շրջանակներում իրականացվում է լայնածավալ փողոցաշինական ծրագիր, որում ընդգրկված են եղել նաև Խանջյան և Չայկովսկի փողոցները, որոնց հիմնանորոգման աշխատանքներն արդեն ավարտված են: Վերոնշյալ աշխատանքների արժեքը միասին՝ նախնական գնահատմամբ, կազմելու է շուրջ 4 միլիարդ 300 միլիոն ՀՀ դրամ։