Ավագանու արտահերթ ընտրություններ Գյումրիում Մարտի 30-ին գնա՛ ընտրատեղամաս, կատարի՛ր քաղաքացիական պարտքդ, որ նաեւ դու որոշես, թե ինչպիսին է լինելու քո քաղաքի վաղվա օրը:
Հիշի՛ր, քվերակությունն անցկացվելու է համամասնական ընտրակարգով. նախընտրած քաղաքական ուժի օգտին քվերակելու համար պետք է ընդամենը քվերաթերթիկներից մեկը, առանց նշում կատարելու, տեղադրել ծրարի մեջ եւ գցել քվեատուփը: Որեւէ նշման դեպքում քվեարթերթիկը կդառնա անվավեր: Իսկ եթե որեւէ գրառում կատարվի ծրարի վրա, այն կմարվի՝ առանց քվեաթերթիկը հանելու: Զերծ մնա՛ ընտրակեղծիքներից:
Ուշադրությո’ւն
Քրեական պատասխանատվություն է սահմանված մեկից ավելի անգամ կամ այլ անձի փոխարեն քվերակելու, քվերակության գաղտնիքը խախտելու, ընտրակաշառք տալու, ստանալու եւ ընտրակաշառքի միջնորդության համար: Մի՛ ենթարկվիր ճնշումների, որեւէ մեկը չի կարող իմանալ, թե ինչպես ես քվեարկել: Ազատ, անկախ, արդար ընտրությունը քո իրավունքն է: Կատարի՛ր գիտակցված ընտրություն: Քո ձայնը կարեւոր է եւ վճռորոշ: