«Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ հայտարարությունը Անկախ դիտորդ դիտորդական առաքելության հայտարարության մասին
«Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ-ն տեղեկացնում է, որ 2025թ մարտի 30-ին կայանալիք Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին իրականացնելու է կարճաժամկետ դիտորդական առաքելություն առանց որեւէ դիտորդական առաքելության միավորման կամ դաշինքի մաս կազմելու, ինչը երևում է նախկինում արված հայտարարությունից https://progressgyumri.am/news/20726, կայքում տեղադրված այլ տեղեկատվությունից:
«Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ-ն, թեեւ 2021թ. ՏԻՄ ընտրությունների ժամանակ Անկախ դիտորդ դաշինքի անդամ է եղել, այդուհետ Դաշինքը մի քանի դիտորդական առաքելություն իրականացրել է առանց «Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ-ի ներգրավման: Այսինքն, «Գյումրու առաջընթաց» ՀԿ-ն այդ դիտորդական առաքելության անդամը չէ արդեն 3 տարուց ավելի:
Սակայն, այսօր «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելությունը անհասկանալի պատճառով հայտարարություն է տարածել, որում նշում է, թե «Անկախ դիտորդ» հասարակական դաշինքի երեք կազմակերպությունները կուսակցությունների և դաշինքների առաջադրման փուլում արձանագրել են, որ դաշինքի գործընկեր և նախկինում համատեղ դիտորդական առաքելություն իրականացրած «Գյումրու առաջընթաց» ՀԿ-ն որոշակի փոխկապակցվածություն ունի ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերից մեկի հետ, որի մասին դաշինքի մյուս կազմակերպությունները չէին տեղեկացվել։ Ընդգծում ենք, որ «Գյումրու առաջընթաց» ՀԿ-ն ներգրավված չէ դաշինքի կողմից իրականացվող դիտորդական առաքելության մեջ:
Այս հանգամանքը տարակուսանք է հարուցում, որովհետեւ անհասկանալի է այն, թե ինչու է դաշինքը 3 տարի անց մտաբերել նախկին գործընկերոջը:
Ակնակալում ենք «Անկախ դիտորդ» դաշինքի պարզաբանումը այս կապակցությամբ:
«Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ-ն հիշեցնում է, որ կազմակերպությունը գործել և գործում է ՀՀ օրենսդրության շրջանակներում, էթիկայի կանոններին համապատասխան, հարցազրույցներն ու քննարկումները եղել են անաչառ, անկողմնակալ, էթիկայի կանոններին համապատասխան, չի հարել ու չի հարում որևէ կուսակցության, իսկ դաշինքի հայտարարության մեջ հիշատակված՝ կազմակերպության «փոխկապակցված» նախկին աշխատակիցը ազատ է իր համոզմունքներում ու որոշումներում, ոչ մի առնչություն չունի ՀԿ դիտորդական առաքելությանը:
«Գյումրու առաջընթաց» ՔՀԶԿ ՀԿ-ն ունի դիտորդական առաքելության բազմամյա փորձ, անկողմնակալ ու թափանցիկ գործելաոճ, անշահախնդիր համագործակցություն՝ հանուն ժողովրդավարության կայացման։
© progressgyumri.am  Armenian News / Analyses:
Հեռ. ՝ +37498 691-690; Էլ. Փոստ ՝ progressgyumringo@gmail.com
Comments Are Closed!!!